Przedłużenie konkursu!

12. MFSW inSPIRACJE / Breathtaking (Zanurzenie 2)UWAGA, W ZWIĄZKU Z LICZNYMI ZAPYTANIAMI DOTYCZĄCYMI WYSYŁKI PRAC KONKURSOWYCH, M.IN.: WAŻNOŚCI DATY STEMPLA POCZTOWEGO CZY ZBIEŻNOŚCI DATY ŚWIĄT WIELKANOCNYCH Z ZAKOŃCZENIEM PRZYJMOWANIA PRAC KONKURSOWYCH. INFORMUJEMY, ŻE MOŻNA JESZCZE WYSŁAĆ PRACE 18. KWIETNIA (WTOREK) I TAKA DATA STEMPLA POCZTOWEGO BĘDZIE JESZCZE UZNANA ZA WAŻNĄ I PRACA WEŹMIE UDZIAŁ W KONKURSIE.


Termin naboru formularzy: 20.02-18.04.2017 r. Liczy się data stempla pocztowego.
Adres zgłoszeniowy: Trafostacja Sztuki w Szczecinie, 4 Świętego Ducha St., 70-205 Szczecin.

Drodzy artyści,

z przyjemnością informujemy, że termin konkursu w ramach 12. edycji MFSW inSPIRACJE zostaje przedłużony. Z przyczyn niezależnych od nas, a dla Was jak najbardziej korzystnych, na zgłoszenia czekamy do połowy kwietnia. Podobnie jak w poprzedniej edycji, to i w 2017 roku nagrodzimy Najlepsze Prace oraz Najlepsze Projekty Prac.

InSPIRACJE to festiwal sztuk wizualnych, który odbywa się w Szczecinie od 2005 roku. Każdej edycji towarzyszy inny temat przewodni, który definiuje zakres tematyczny prezentowanych prac. Na inSPIRACJE składają się wystawy kilkunastu artystów zaproszonych z całego świata, co roku organizowany jest także konkurs dla twórców, którego laureaci prezentują swoje prace podczas festiwalu. Oprócz wystaw sztuki współczesnej, inSPIRACJOM towarzyszą zawsze performance, koncerty, kampanie społeczne i warsztaty.

Tematem 12. edycji inSPIRACJI, jak i samego konkursu jest idea zaproponowana przez Robba Garretta, a kontynuująca tematykę zeszłorocznego festiwalu. „Zapierający dech. Pomiędzy Codziennością i Snem” skupia się na wodnym charakterze i historii Szczecina oraz na oddechu jako podstawowej, współdzielonej przez wszystkie istoty życiowej siły. „Zapierający dech” łączy w sobie zróżnicowane idee i doświadczenia takie jak dryfowanie, tonięcie, odczuwanie pragnienia, zaczerpywanie oddechu, inspiracja, ogrody wodne, życie na rzece, skupione na rzekach trendy w urbanistyce, rosnące poziomy wody, tereny zalewowe, ogrodnictwo i akwakultura, postindustrialne nadrzeczne krajobrazy, migracje oraz zrównoważone ekosystemy i systemy społeczne.

W ostatnich latach główną przestrzenią ekspozycyjną było 13muz, jednak w związku z przeprowadzaną przez miasto restrukturyzacją tej galerii, sercem Inspiracji w 2017 r. będzie TRAFO Trafostacja Sztuki oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum
Sztuki Współczesnej.

Czekamy na Wasze formularze! Do zobaczenia na 12tej edycji festiwalu!